istanbul,kilimli koyu,istanbul çevresi,günübirlik

 

Dikkat! Keyif Yazısıdır. İstanbul’un Yanı Başında Issız Bir Koy

Biraz da ruhumuza iyi gelecek faydalar sağlasak diyerek yola çıktık.

İstanbul’da yaşayanlar bilir; haftasonu bir veya iki gününüz vardır ve ne yapsak nasıl degerlendirsek diye düşünür dururuz. Güzel havalarda sorun yok, günler uzun, alternatif bol. Marifet kış mevsiminde geçirebilmektir kısa günü keyif içinde.

Böyle bir günün sabah kahvaltısı bitmeden yapılır öğlen yemeğinin nerede yenileceğinin planı. Orası, burası derken karar verilir bir yere yada verilemeden gün biter evde.

İşte böyle bir günde; yıllar önce arkadaş grubumuzla gittiğimizde büyük keyif aldığımız, Karadeniz’ e kıyı olan koyun bir ucunda, dalgaların döverek deldiği kayalıklara bakan manzarasına kurulmuş mekana gitme fikri çıkıyor aniden. Karnın tok olsa da geliyor aklına, geçmişte o dost meclisinde yenen lezzetli yemek ve hiç üzerine yorum yapılmadan çıkılıyor ikibuçuk saat sürecek olsa da o yolculuğa güzel insanlarla.

Yolboyunca vakit nasıl geçiyor anlamıyoruz desem de ylan olur çünkü herzaman verdiği rota ve zamanlamasına tam not verdiğimiz Yandex Navigasyonumuz bizi ilk defa kullanacağımız Kuzey Marmara Otoyolunu kullanarak götürüyor uzunca bir süre. Otoyoldan çıktıktan sonra ise virajlı, dar ve bir o kadar da hoş manzaralı yol bizi Ağva’ya kadar götürüyor. Keşke Mevsim Bahar olsa dedirtiyor insana manzara ama havanın ılıklığı bu isteği bir nebze unutturuyor.

Yaklaşık 2,5 saat sonra Ağva’yı da geçerek Kilimli Koyu mevkiine varıyoruz. Sizler Ağva’da vakit geçirdikten sonra da buraya devam edebilirsiniz. Güzel vakit geçirmek için. Nehir kenarına konuşlanmış onlarca işletme sizlere yeme içme hizmeti vermek için bekliyor sessizlik ve huzur içinde. Deneyin derim, biz yaptığımızda çok keyif aldık. O ortamda ne yağmur, ne kar, ne de güneş bozabiliyor keyfinizi. Hepsi ayrı güzel Ağva’da.

Kilimli Koyu’na giderken, Son yıllarda yazları İstanbul içinden denize gelenlerin tercihi olan Akçakese Koyu’nun da yakınından geçiyoruz. Günübirlik bir deniz keyfi için biz de geçtiğimiz yıllarda burayı tercih etmiştik, hem de o zaman tam bir yaşında olan oğlumuzla birlikte. Yani o zamanlar herşeyi ağzına götüren bebekler için bile güzel biryer.

Kilimli Koyu’da denize girmek için plajı olan bir alan. Plajda bir yiyecek işletmesi mevcut. İhtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Kışın bile açık olan bu işletme yeterli olacaktır.

 

 

Ama biz burada plajı bir tarafa bırakarak sadece yeme içme olayına odaklanıyoruz her seferinde, Kilimli Restaurantı belkide ilk olarak çok aç keşfetmemize bağlayabiliriz bunu.

 

 

Biz Yaz mevsiminde de gitsek, Kış mevsiminde de gitsek buarada balık yemeyi tercih edenlerdeniz. Kış mevsiminde sezon balığı olan küçük balıklar, Sezon dışında ise büyük balıklar lezzetli şekilde sunuluyor burada. Alkol servisi de mevcut. Açık balkonu ve kapalı salonu bulunan mekanın manzarası da fazlasıyla huzur verici.

 

 

Kişi başı ortalama 80–100 TL ana yemekte balık + alkol ve yanında salata ve birkaç meze ile bütçe ile keyifli bir hizmet alabilirsiniz.

 

 

Ruhumuzu dinlendirmenin pahası olmaz diye düşünüyorsanız değerlendirebilirsiniz.

Yorumlar(0)

Yorum Bırak


CAPTCHA Image   Reload Image