iş hayatı,motivasyon,kişisel gelişim,ali altınbağ,hayat

 

Şuan okuyanların sesini duymuyorum ama biliyorum ki ülkemizde çoğu insanın sevdiği işi değil mecbur kaldığı ya da şartlarından dolayı kabul ettikleri işlerde çalıştıkları bir gerçek.

Tabii zamanla alıştığı veya mecbur kaldığı işi severek yapanlar da var.

Sizce ikisi aynı şey mi? Yorumu olanlar lütfen eklesinler. Yani bu durum sevdiği işi yapıyor olmak demek olabilir mi tam anlamıyla.

Her iki duyguyu da yaşayan birisi olarak düşüncelerimi yazmak istedim.

Yaptığı iş ne olursa olsun idealinde veya hayallerindeki işi yapanlara gıpta ile bakıyorum. Sevdiği işi yapanları hayatımızın her alanında gözlemleyebilmek mümkün. Okuldaki öğretmenimizden tutun da kahve içmeye gittiğimiz mekandaki çalışanlar bunu hemen farkettirebilir.

Günümüzde sosyal medya aracılığıyla birbirimizi takip ettiğimiz dünyada birçok yemek, davet, kutlama organizasyonunda biraraya gelmiş arkadaşlarımız var. İyice bakın o pozlara, gerçekten sevdiği işi yapan insanların biraraya gelip verdiği pozlarda bu mutluluk suratlarina bütün samimiyetiyle yansımıştır… oysa ki o anda işbaşında değiller ama iş hayatlarındaki bu durum normal zamana bile yansımıştır.

Bu yazıyı yazmama ilham olan tabii ki böyle bir fotoğraf ama henüz paylaşım için izin almadığımdan dolayı yayinlayamıyorum.

İşlerinin ve şartlarının hayli zor olmasına karşın hayatlarını bu işe adadıklarından adım gibi emin olduğum Rehber arkadaşlarımdı onlar. Sevmezsen, idealin değilse kesinlikle yapamayacağın bir meslektir. Yüzlerine yansıyan sevdiği işi yapma aşkını gördüm ve içimdeki duygular açığa çıktı.

Ben ise sevdigim, severek büyük İdeal ve özveri ile yaptığım iş olan rehberlik aşkıma ara vererek başka sektöre geçiş yaptım. Şuan yaptığım işi de zamanla sevdim ve severek yapıyorum ama işte burada takılıp kalıyor birseyler.

Sevdiği işi yapmakla işini severek yapmak bence işte buyüzden aynı şey değil.

Arafta kalmak gibi bir durum.

Yeni bir yıla gireceğimiz bu günlerde dileğim bundan sonra insanların ideallerindeki, hayallerindeki sevdiği işleri yapabileceği ve bu sebeple mutlu olacakları bir dünya istemek olacak.

Yorumlar(0)

Yorum Bırak


CAPTCHA Image   Reload Image