Bayram tatilinin uzun olması ve artan kitlesel tatil bilincinden dolayı ülkemizde bu fırsatları değerlendirenlerin sayısında artış gözlenmekte. 

Peki, bu bayramda hem tatilin uzun olması hem de mevsimin uygunluğu tatil rotalarını nerelere çevirdi? 

Ülkemizde münferit gezenlerin yanında kitlesel turlara da katılımın artmasıyla birlikte seyahat acenteleri her tatil fırsatında onlarca paket program hazırlayarak bizlerin hizmetine sunmaktadırlar. İşte bu kitlesel tur yapan acentelerindeki yetkili arkadaşlarla yaptığım görüşmelere istinaden bu bayram en çok tercih edilen bölgenin Kapadokya olduğunu öğreniyoruz. Nevşehir, Kayseri, Aksaray üçgeninde bulunan doğal ve tarihi güzelliklere sahip olan bölge hiçbir zaman popülaritesini yitirmemiştir.

İkinci tercih edilen bölge ise Karadeniz bölgesine düzenlenen turlar olmakta bu bayram. Karadeniz'e sadece yazın gidilir diye düşünenlerin tam tersine tercih edilebilecek en mükemmel zamanı değerlendiren tatilciler bence çok şanslılar. Çünkü Karedeniz her zaman farklı güzellikler sunar gelenlere. Son yıllarda bölgenin doğu bölümü doğal güzeliikleri ve kültürel yapısı bakımından tercih edilmekte.

Geziyolu'nun bu tatildeki tercihi ise; Karadeniz Bölgesi'nin orta bölümü olan Sinop. 

İyi Bayramlar...

 

 

 

 

  

Yorumlar(0)

Yorum Bırak


CAPTCHA Image   Reload Image