gezi ve seyahat rehberi,gezi,seyahat,gezi rehberi,gezi planı,gezilecek yerler,1618,acente arama

Gezi veya seyahat aynı kapıya çıkan fakat aralarında küçük nüans farkları bulunan terimler. Ne dersek diyelim ikisi için de bir uğraş, emek var.

Seyahat genelde sadece işin ulaşım kısmını oluşturan bir olay. Eğer bir iş için gidecekseniz bu seyahat diyebiliriz. Fakat bu seyahat sonrasında yeterince vaktiniz varsa ve biraz da gittiğim yerde yeni yerler, yeni tatlar deneyebilirim derseniz ve uygularsanız işte bu gezi olur. Bunun için de ister önceden hazırlık veya araştırma yapın, ister gideceğiniz yere vardıktan sonra etraftan yardım alın gezi planınız gerçekleşmiş olur.

İşte bu gezi planını sorunsuz gerçekleştirmek isteyenler için bazı ipuçları, rehber kaynaklar gerekebilir.

ALTERNATİFLER:

PAKET TURLAR :

Paket turlar, günümüzde revaçta olan gezme şekillerinden birisi olarak gezenlere birçok avantaj sağlamaktadır. Paket turlar, ister yurt içi ister yurt dışı gezilerinde öncelikle ekonomik olması bakımından tercih edilen bir durum olarak öne çıkmaktadır. Alternatifiniz çoktur, istediğiniz bütçeye göre seçim yapabilirsiniz.Bu turlarda uygulanabilirliği olan programları tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Tabii ben az zamanda çok yer görmek istiyorum diyenler için de tercihler mümkün. 15 kişi ile 45 kişi arasında değişen bu paket turlarda grup halinde bir rehber eşliğinde hareket edileceği unutulmamalıdır.

Paket tur satın alırken satın aldığınız seyahat acentesinin yetkili mi yoksa kaçak acente olup olmadığını mutlaka öğreniniz. Zira bu hizmetler ülkemizde yasalarla mevzuata bağlanmış ve yetkili yasal acentelerle yapılması tüketicinin menfaatinedir.

Bu konu ile ilgili mevzuat için aşağıdaki link yolu ile bilgi edinebilirsiniz

1618 SAYILI SEYAHAT ACENTALARI VE SEYAHAT ACENTALARI BİRLİĞİ KANUNU

 

BELGELİ SEYAHAT ACENTESİ ARAMA LİSTESİ

 

 

MÜNFERİT GEZİ:

Herhangi bir seyahat acentesine gerek duymadan gezginlerin tek başlarına, eşleri ile veya arkadaşları ile bütün gezi organizasyonunu kendi imkanları ile araştırıp gerçekleştirdiği gezilerdir.

Yurt içi gezilerde herhangi bir zorluk çekmeden bu planları gerçekleştirmek mimkün olabilecek iken, yurtdışı gezilerde eğer yabancı dil, özellikle de İngilizce dil probleminiz varsa zorlanmanız mümkün.

Yurtiçi veya yurtdışı gezilere çıkmadan önce ister münferit olsun ister kitle ile olsun birçok kaynaktan araştırma yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bunlar; gezi blogları, seyahat acentelerinin tur programları, rehber kitaplar, el kitapcıkları veya arkadaş tavsiyeleri olabilir.  

 

Yorumlar(0)

Yorum Bırak


CAPTCHA Image   Reload Image